Didim Ulaşimi

Didim beldemize Ankara , İstanbul , İzmir , Antalya gibi büyük şehirlerden ulaşımın hem otobüs hem özel arabaya göre yol güzergahlarıyla beraber anlatıldığı Didim ulaşımı sayfamızdayız.
Didim'e yaz sezonunda çok rahat ulaşabilirsiniz. İstanbul - İzmir - Ankara gibi pek çok büyük şehirden otobüs seferleri yapılmaktadır. Otobüsler direk olarak Didim-Otogar'ına gelmektedir.

Ayrıca Didim'e gelmek için İzmir - Aydın - Söke terminallerinde inip Didim otobüslerine aktarma yapabilirsiniz.

Didim'e İstanbul'dan ulaşanlar için İsterlerse Yenikapı-Bandırma denizotobüsü ile geçebilir, isterse körfezi dolaşabilir, isterse Topçular'dan arabalı vapur ile geçebilir. Balıkesir üzerinden Akhisar > Manisa > İzmir > Aydın çevreyolu > Söke > Didim güzergahını izleyebilirler. Söke'den sonra ilk Didim sapağından dönmeyip , Bodrum yoluna devam ettiğinizde önünüze büyük bir rampa gelecek ve rampanın hemen üstünde Didim sapağı göreceksiniz. Bu yol sizi direk olarak sanayii içinden Didim merkeze çıkaracaktır. Süre olarak yaklaşık 30 dk kazancınız olacaktır. Yol tek gidiş tek geliş fakat oldukça sakindir.

Antalya , Mersin , Adana tarafından gelecek arkadaşlar; asla sahil şeridini kullanmayınız. Ömürden ömür yiyor.

Kendi kullandığım güzergah ; Antalya > Korkuteli , Denizli > Nazilli > Aydın > Söke > Didim

Alternatif ; Antalya > Korkuteli > Fethiye , Muğla > Milas > Didim

Uçak ile Borum Havaalanı'na gelebilirsiniz. Havaalanı, Didim'e 95 KM mesafededir. Rentacar firmalarının transfer hizmeti veya taksi ile ulaşabilirsiniz. İzmir Havaalanı'nı önermiyorum. İzmir Havaalanı'ndan Izmir otogar'a geçmeniz yaklaşık 1 saat sürmektedir. Otogar'da 20 dk beklediğinizi düşünelim olumlu olarak. 3 saatte Didim'e gelmek sürmüş olsa ortalama 4,5 saat almaktadır.